W samo południe 31 lipca br., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wziął udział w uroczystym Apelu z okazji 25-lecia Dowództwa Garnizonu Warszawa na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas którego minister obrony Mariusz Błaszczak wręczył żołnierzom i pracownikom cywilnym garnizonu stolicy odznaczenia państwowe i resortowe, a także honorową broń białą.

 

Po ceremonii wręczenia medali zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Dariusz Gwizdała odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Następnie głos zabrał szef resortu obrony narodowej oraz minister Jan Józef Kasprzyk.

 

Wypełniają Państwo w Dowództwie Garnizonu Warszawa misję i służbę. Misję nie tylko związaną z zawodem żołnierza, ale misję, która służy czemuś więcej, a co mocno dostrzegają Weterani Walk o Niepodległość. Po latach zniewolenia, po latach sponiewierania przez systemy totalitarne każdy z nas musi pamiętać, że musi odbudować Ducha Narodu Polskiego. W misji tej niezwykle ważną rolę pełni Dowództwo Garnizonu Warszawa. To Państwo stoją na straży tych wszystkich symboli, które Ducha Narodu budują. To Państwo jesteście strażnikami tego świętego ognia, który płonie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. To jeden z najistotniejszych symboli i punktów odniesienia dla każdego z nas. – powiedział Szef UdSKiOR.

 

Piątkową uroczystość zakończyło złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz defilada pododdziałów i pocztów sztandardowych Dowództwa Garnizonu Warszawa.